2020 Kansas State Fair

Fair Results Back

Viewing records 1701-1750 of 2869
Results last updated at: 01/27/2021 12:24 AM
Exhibitor # Exhibitor Name Entry # Description Ribbon Placing Awards County Club
4-H Centennial Hall / 4-H Spacetech - Computers / 5591: Computer Presentation
277 Kamesh, Sukesh 601 Purple Kingman County Hawk
4-H Centennial Hall / 4-H Spacetech - Computers / 5594: Chip System
979 Conner, Joshua 1821 Blue Cottonwood District, Hays Gemini Juniors
1402 Oakes, Adelyn 2489 Purple Pottawatomie County Olsburg Boosters
4-H Centennial Hall / 4-H Spacetech - Robotics / 5509: INTERMEDIATE - Robot made from a commercial (purchased) kit
323 Maxwell, Grayson 874 Purple Pawnee County Zook Zippers
396 Pracht, Eian 1103 Blue CKD, Salina
857 Kasselman, Grady 1592 Red Pottawatomie County Olsburg Boosters
726 Basye, Kyle 1638 Blue Harvey County Lucky 13
979 Conner, Joshua 1819 Purple Cottonwood District, Hays Gemini Juniors
831 Simmons, Jayden 1877 Blue Gray County Charleston Astronauts
949 Simmons, John 1882 Red Gray County Charleston Astronauts
1097 Kramer, Henry 1989 Purple Southwind District, Iola Square B
1249 Bravi, Grace 2236 Purple Riley County Cico Shamrocks
94 Kirkpatrick, Jayden 2481 Red Wildcat District, Girard
1484 Reed, Wyatt 2654 Purple Stafford County Jolly Workers
1176 Williams, Adrian 2748 Red Geary County
4-H Centennial Hall / 4-H Spacetech - Robotics / 5511: INTERMEDIATE - Programmable robot made from a commercial (purchased) kit
356 Ellenz, Norah 954 Purple Post Rock District, Beloit Tipton
502 Betzold, Zane 975 Blue Post Rock District, Osborne Sunflower
987 Weisenborn, John 1827 Red Cottonwood District, Hays Gemini Juniors
1220 Blocker, David 2201 Purple Pottawatomie County Westy Trailblazers
1168 Jelinek, Anthony 2818 Purple Cowley County Udall
1572 Feril, Jayce 2822 Blue Stafford County Jolly Workers
4-H Centennial Hall / 4-H Spacetech - Robotics / 5515: Senior - Programmable robot made from a commercial (purchased) kit
277 Kamesh, Sukesh 604 Purple Kingman County Hawk
223 Easter, Adelaide 1179 Blue CKD, Salina
1452 Burgert, Clark 2634 Purple Ford County DIY Jrs.
4-H Centennial Hall / 4-H Spacetech - Robotics / 5546: INTERMEDIATE - Robot designed and constructed by exhibitor, operated by a remote controlled device
1404 Douthit, Oliver 2862 Red Leavenworth County
4-H Centennial Hall / 4-H Spacetech - Rocketry / 5520: Rocket made from kit (9-13 years old)
268 Kostner, Sean 589 Blue Kingman County Whispering Willow
167 Shoemaker, Kohlton 720 Blue Coffey County Blue Ribbon
350 Hawley, Liz 727 Red Meade County Town and Country
323 Maxwell, Grayson 877 Red Pawnee County Zook Zippers
314 Underwood, Nelson 914 Red Post Rock District, Mankato Mankato Eager Beavers
636 Plett, Brogan 1230 Blue Marion County Lincolnville Wide-Awake
660 Summervill, Shelby 1267 Blue Marion County Happy Hustlers
356 Ellenz, Norah 1728 Purple Post Rock District, Beloit Tipton
961 Holle, Addison 1775 Blue Johnson County Morning Glory
1083 Strecker, Jackson 1971 Blue Butler County Towanda Rustlers
1124 Osborn, Jackson 2173 Red Southwind District, Erie Best Yet
337 Rausch, Daniel 2285 Purple Coffey County Blue Ribbon
835 Oden, Natalie 2342 Red Harvey County
744 Haug, Zoey 2399 Blue Meadowlark District, Seneca Centralia Aces
924 Allen, Hayden 2463 Blue Meadowlark District, Oskaloosa Valley Victors
1439 Horinek, Trelawney 2556 Red Wild West District, Sublette Cloverleaf
1472 Schultz, Andrew 2619 Blue Kingman County Cunningham
1480 Wright, Brad 2645 Red Wild West District, Sublette Victory
1506 Debler, Jacob 2694 Red Wabaunsee County Happy Valley
1509 Harding, Cyrus 2699 Red Wabaunsee County Friendly Farmers
1168 Jelinek, Anthony 2809 Purple Cowley County Udall
1574 Baird, Nathan 2831 Purple Marais des Cygnes District, Mound City Cadmus
1572 Feril, Jayce 2845 White Stafford County Jolly Workers
1609 Zerr, Nicholas 2916 Red Golden Prairie District, Oakley Butterfield Trail
1669 Harding, Xander 3047 Blue Wabaunsee County Friendly Farmers